PLES NA TITOVEM TRGU

V šolskem letu 2022/23  smo se učenci 9. razredov skupaj s plesno šolo Devžej pripravljali na valeto. S plesnim učiteljem Alešem smo se  naučili 7 plesov, ki jih bomo ob zaključku šolskega leta na valeti tudi odplesali.

Nekatere izmed teh smo osmošolci večih velenjskih šol 19. maja 2023 plesali na Titovem trgu skupaj z maturanti. Maturanti so najprej odplesali četvorko, potem pa smo se jim pridružili še devetošolci in skupaj smo odplesali ča ča ča, mazurko in salso.

Preden smo odšli na Titov trg, smo imeli tremo in nas je skrbelo, če bo šlo vse, kot je načrtovano. Potem nas je voditelj poklical, da se pridružimo maturantom na Titovem trgu in ples se je začel. Verjetno je vsak zase razmišljal o sledečih korakih. Lepo je bilo biti del množice, ki se je pozibavala v ritmih. Ko smo s plesom zaključili, smo videli, da je bila nervoza zamanj.

Neca Bastič, Lenart Glinšek, Kaja Tiara Štraus Filipančič.