MEDNARODNI ŠANTIĆEV FESTIVAL OTROŠKIH PESMI

Med 26. in 28. majem 2023 je v Mostarju potekal že 10. mednarodni Šantićev festival otroških pesnikov. Na natečaj je prispelo več kot 2800 pesmi, izmed katerih je bilo izbranih 30 finalistov. Festival se je začel z učno uro o pesniku Aleksu Šantiču ter otvoritvijo razstave o njegovem življenju. Naslednji dan smo se odpravili na grob pesnika. Na grobu smo prebrali verz svoje pesmi ter ga skupaj z vrtnico položili na njegov grob. Svoje branje pesmi smo nadaljevali v njegovem parku pred spomenikom. Vrhunec festivala pa je bil finalni večer, kjer smo v prijetnem vzdušju na terasi s pogledom na znameniti Stari most čez Neretvo, ponovno brali svoje pesmi. Večer se je zaključil s podelitvijo priznanj in pohval Šantičevega festivala. Za pesem Dvom sem prejela priznanje za najlepšo refleksivno pesem.

V Mostar sem bila povabljena kot finalistka pod mentorstvom Biserke Hrnčič, ki na tem natečaju sodeluje že od samega začetka. Kot uspešna mentorica je na festivalu prejela posebno priznanje Prijatelj festivala.

Zelo mi je bila všeč sproščenost festivala in prijaznost ter gostoljubnost domačinov in udeležencev.

Hvala mentorici in organizatorjem festivala za nepozabno izkušnjo in vso podporo.

Ana Grabner 9.b

Morda vam bo všeč tudi...