PODELITEV ZLATIH BRALNIH ZNAČK

V četrtek, 30. 5. 2024, smo devetošolci, ki smo vseh devet let šolanja brali knjige za bralno značko ob 10. 30 odšli v kulturni dom na ogled mladinske predstave Vikingi: pesem severnega morja, ki sta jo producirala Zavod Margareta Schwarzwald in Cankarjev dom. V predstavi so nam Ivana Percan Kodarin­­­, Mojka Končar in Nejc Jezernik predstavili vikinško življenje in njihovo verovanje v devet svetov, kjer prebivajo njihovi bogovi: Odin, glavni bog, Thor, mogočen in ponosen bog groma, Freja, boginja ljubezni in Loki, najbolj zvit med vsemi. Sledila je slavnostna podelitev priznanj in knjižnih daril zlatim bralcem in bralkam. Na naši šoli je zlato bralno značko letos opravilo 25 učencev. Za nagrado smo dobili knjigo Mali črv Oto in druga golazen, ki sta jo napisala Lovro Matič in Tomaž Lavrič. Spregovorila je tudi podžupanja Mestne občine Velenje Aleksandra Vasiljević. Prebrala je misel iz njene najljubše knjige in vse nas mlade bralce nagovorila, da je branje pomembno.

Anika Vidmajer in Ela Voh, 9.c