NACIONALNA IZMENJAVA KNJIŽNIH KAZALK

Učenci so se tudi to šolsko leto pridružili praznovanju Mednarodnega meseca šolskih knjižnic in se vključili v projekt nacionalne izmenjave knjižnih kazalk. Pri izmenjavi kazalk smo sodelovali z Osnovno šolo Janeza Puharja Kranj. Pri projektu so sodelovali učenci 4. razredov na centralni in podružnični šoli. Skupaj so izdelali 55 kazalk. Učenci so pri izdelovanju neizmerno uživali in izdelali zelo lepe in izvirne kazalke. Tematiki na katero so ustvarjali pa sta branje in knjige, ker so tudi sami strastni bralci in zelo radi zahajajo v šolsko knjižnico. V začetku decembra smo paket kazalk poslali izbrani šoli, z njihove strani pa je tudi prišla težko pričakovana pošta. Naši učenci so se zelo razveselili prejetih kazalk in verjamemo, da bo branje ob izvirno izdelanih kazalkah še prijetnejše.

knjižničarka Barbara Mesner