JAZ ZATE – TI ZAME 2023

V četrtek, 21. decembra 2023 je na naši šoli potekala že 13. dobrodelna akcija ”Jaz zate, ti zame.” Učenci so lahko v šolo prinesli rabljene, a še uporabne igrače, knjige in oblačila. Zbiralno akcijo smo letos popestrili z zbiranjem knjig.

Akcija je organizirana v okviru Ekošole, saj je mesec november namenjen evropskemu tednu zmanjševanja odpadkov.

Izbrali smo ustrezna oblačila, igrače in knjige za razstavo v eni od učilnic. Učenci so iz posameznih razredov na dan akcije po razporedu prihajali na ogled.

Učenci in učitelji podpiramo takšne akcije, saj s tem varujemo naše okolje. Če bi vsa oblačila, ki ostanejo ali so nam premajhna odvrgli, bi s tem povečali število odvrženih odpadkov, ki jih je že tako preveč.