NADARJENI OSMOŠOLCI V TEHNOPARKU

V sredo 31. 5. 2023 smo se nadarjeni učenci osmih razredov odpravili na delavnice v Tehnopark Celje.

Ko smo prispeli, nas je pozdravila naša vodička, ter nas peljala v prvo nadstropje. Tam smo imeli kratko interaktivno razlago o svetlobnem onesnaževanju in si ogledali posnetek v planetariju. Nato smo nadaljevali z razlago in prakso ločevanja odpadkov. Vsak je dobil en kvader z nanj nalepljeno sliko odpadka, ki smo ga morali vreči v pravi koš. Za tem smo se premaknili v drugo nadstropje, kjer smo poslušali predavanje o vodi, preizkusili labirint, ter zgradili in podrli hišo.

Po malici smo nadaljevali v kemičnem laboratoriju, kjer smo se izkusili v izdelovanju mila , ki smo ga lahko ustvarili po svojem okusu, vsak zase. Pripravili pa smo jih tudi za nekatere delavce naše šole. Naš dan smo nadaljevali z raziskovanjem celotnega Tehnoparka. Med drugim smo lahko stali v mehurčku, preizkusili progo na invalidskem vozičku, videli nešteto iluzij in se pogovarjali z robotom.

Čez celoten dan smo izredno uživali in se zabavali, ter pridobili veliko novih izkušenj in znanj.

Veronika Kotnik 8.a

Oglejte si fotografije TUKAJ.