NARAVOSLOVNI DAN NA VELENJSKEM GRADU

V sredo smo se tretješolci  udeležili naravoslovnega dne na Velenjskem gradu. Tam nam je prijazna kustosinja razložila vse o življenju na gradu včasih, sporih med velenjskimi plemiči ter načinih, s katerimi so grofje ostali neporaženi. Podrobno smo prečesali vse prostore v gradu in izvedeli za najbolj skrite kotičke grajskih družin. Vseh skrivnosti ne smemo izdati, saj smo se na grajskem portalu zaobljubili roži življenja, ki zapoveduje varovanje skrivnosti. Med drugim pa smo izvedeli, da je zadnji grof na našem gradu bil grof Koronini, ki je na gričku ob gradu imel celo svoj bazen! Na koncu smo si izdelali še viteško čelado, krono ter meč in se z izdelki v rokah (pa tudi na glavi) odpravili nazaj v šolo.

Nina Zbičajnik