IZVEDBA PODNEBNEGA TEKA NA PODRUŽNICI ŠENTILJ

V mesecu aprilu je potekal šolski projekt »Gusti teče« matične šole in podružnične šole v Šentilju. Podružnica ima izmerjeno traso za šolo. Dolžina enega kroga je dolga 0, 4 km. Od 15. do 19. aprila 2024 smo na naši podružnični šoli izvedli “Podnebni tek”. K sodelovanju teka smo povabili tudi otroke iz bližnjega vrtca. Vabilo so z veseljem sprejeli in tekali manjši krog pred šolskim igriščem. Dolžina tega kroga je bila 0, 1 km. Seštevek vseh pretečenih krogov v tem tednu podnebnega teka je bilo 30, kar pomeni 12 km. V celotnem mescu aprilu je skupek vseh pretečenih krogov 88, kar znaša 35, 2km.

S tekom smo ozaveščali učence/otroke in krajevno skupnost o posledicah, ki jih povzročajo podnebne spremembe.

Mateja Podrzavnik, vodja projekta “Podnebni tek”