MEDOBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT

V četrtek, 22. 2. 2024, smo se v prostorih Mestne občine Velenje udeležili medobčinskega Otroškega parlamenta, kjer so mladi parlamentarci iz 9 osnovnih šol iz Šaleške doline drugo leto zapored razpravljali o duševnem zdravju otrok in mladih. Našo šolo je zastopalo 8 učencev: Val, Armin, Amar, Veronika, Cene, Ema, Matevž in Viktorija.

Mladi parlamentarci so v štirih skupinah razpravljali o duševnem zdravju in prišli do številnih idej kako ga ohranjati in krepiti. Na koncu so izmed vseh sodelujočih izbrali osem kandidatov, ki bodo šole zastopali na regijskem Otroškem parlamentu 14. marca v Vili Rožle.

Naši parlamentarci se regijskega parlamenta ne bodo udeležili, se pa že veselijo razpravljanja prihodnje leto.

Barbara Mesner, mentorica

Morda vam bo všeč tudi...