TEHNIŠKI DAN: GRADIMO MESTO

V petek, 5. 1. 2024, smo šestošolci v sklopu tehniškega dneva izdelali mesto. Za izdelavo  mesta smo potrebovali različne škatle iz kartona, karton, barvni papir, barvice, flumastre, olfa nož in lepilo. Učitelji so nam predstavili idejo in potek dneva, nato pa smo se pogovorili o tem, kakšne zgradbe lahko vidimo v mestih. Učenci smo se posvetovali, kakšne zgradbe bi lahko naredili in kako. Delo smo si razdelili in pričeli z ustvarjanjem. Kmalu je delo steklo in uživali smo v izdelovanju stavb in v oblikovanju podrobnosti na njih. Izdelki so počasi dobivali svojo obliko. Naredili smo različne hiše in druge ustanove, od pekarn do policijskih postaj, trgovin, tovarn, cerkev, šol, … Učitelji so nam kdaj pa kdaj priskočili na pomoč in s skupnimi močmi nam je uspelo najti kakšno rešitev. Mesto je počasi dobivalo svojo obliko. V mestu  pa seveda niso manjkale niti zelene površine, saj smo izdelali tudi drevesa, parke in zelenice.

Ob koncu smo bili ponosni na svoje delo in želimo si, da bi to izkušnjo še kdaj ponovili.

IZA LEDNIK IN NIKA JELEN 6.A