PRAZNIČNI KONCERT 2022

V sredo, 7. decembra 2022, je v Domu kulture Velenje potekal praznični koncert Osnovne šole Gustava Šiliha Velenje. Koncert se je začel s solo nastopom Vala Gotra, ki je zaigral na klavir, nato pa je gospod ravnatelj mag. Damjan Gašparič nagovoril občinstvo. Naslednje  pevske točke so zapeli člani Gustijevega in otroškega pevskega zbora, na klavirju jih je spremljala Lara Oprešnik. Dogajanje sta popestrila Lin Ziteng, ki je zaigral na kitaro, in Jaroš Volk s klavirjem. Nato so učenci 7. c razreda ob spremljavi harmonike Vala Gotra in kontrabasa učitelja Žiga Kranjca zapeli istrski ljudski pesmi Od kod si dekle ti doma in Moja mati čuha kafe. Romantično vzdušje v dvorani so pričarale Ajda Oštir (klavir), Veronika Kotnik in Ema Miklovič (obe flavta) s pesmijo Roses from the South. Na odru sta se ob mladinskem pevskem zboru, ki je zapel pesem Hallelujah, predstavili še Veronika Kotnik (flavta) in Paraskeva Jauz (violina), pridružila se jima tudi učiteljica Metka Fendre s kitaro, zaigrale so pesem  Prava sreča. Veselo vzdušje so ustvarili plesalci ob melodiji pesmi Lučke.  Ob koncu pa so se zbrali na odru prav vsi nastopajoči, ki jih je bilo več kot sto.

Celoten program sta povezovala Neža Tamše in Cene Brglez. Pevski zbori so peli pod vodstvom Andreje Ostruh. Koncert si je ogledalo veliko upokojenih učiteljev naše šole, ki jih je bilo res lepo videti.

Nika Romih, 9. a

Vabljeni k ogledu fotografij v Galeriji (avtor fotografij je Uroš Kotnik).