JAZ ZATE TI ZAME 2022

V ponedeljek, 5. DECEMBRA 2022 je na naši šoli potekala že 11. dobrodelna akcija ”Jaz zate, ti zame.” Učenci so lahko v šolo prinesli rabljene, a še uporabne igrače in zimska oblačila, ki so jim premajhna ali jih ne nosijo več. Zbiralno akcijo smo letos malo omejili zaradi prostorske  stiske, zato smo zbirali samo zimska oblačila in igrače.

Akcija je organizirana v okviru Ekošole, saj je mesec november namenjen evropskemu tednu zmanjševanja odpadkov.

Izbrali smo ustrezna oblačila in igrače za razstavo v eni od učilnic. Učenci so iz posameznih razredov na dan akcije po razporedu prihajali na ogled razstavljenih oblačil in igrač. Večino prinešenih oblačil in igrač so učenci odnesli domov, ostalo je le nekaj oblačil.

Učenci in učitelji podpiramo takšne akcije, saj si s tem izmenjavajo še uporabna, a rabljena, pogosto lepa oblačila. Če bi vsa oblačila, ki ostanejo ali so nam premajhna odvrgli, bi s tem povečali število odvrženih odpadkov, ki jih je že tako preveč.