Dan kamišibaja otroških ustvarjalcev SLOVENIJE

20221015_144716.jpg
20221015_143820.jpg

V soboto, 15.10.2022, je v Štanjelu pri Sežani potekal »Dan kamišibaja otroških ustvarjalcev SLOVENIJE«. Predstavili so se  kamišibajkarji iz cele Slovenije, med njimi so bili tudi kamišibajkarji  iz naše šole: Viktorija Jokić, Mia Brčina in Nikolaj Kasesnik. Odlično so predstavili svoje  pravljice: Hiša, ki bi rada imela sonce, Lisjaček noče spati in Najlepši kraj.  Vse pravljice prinašajo močna sporočila v današnji čas. Njihove tankočutne interpretacije so navdušile otroke in odrasle. Bili so posebej pohvaljeni s strani gostiteljev. Skupaj z mentorico Bredo Flego so dobili priznanja.

Gostitelji JSKD Sežana so prireditev umestili v viteško dvorano Štanjelskega gradu okoli katerega stojijo zgodovinske stavbe, razgledni stolp, Ferarijev vrt, Most ljubezni in druge ohranjene znamenitosti Štanjela, ki so nas vse gostujoče očarale. Nastopajoči so dobili tudi vstopnice za ogled muzeja gradu Štanjel, kjer so si ogledali razstavo »Narava in človek na Krasu«, različne zanimivosti ter srečali Kraško burjo čarovnico, kjer te močno prepiha (s pomočjo vetrovnika). V nadaljevanju so si ogledali »Štanjel skozi čas«, nevidne sledi iz bronaste in železne dobe, ko je bil Štanjel prazgodovinsko gradišče, varovano s kamnitim obzidjem, skozi katere jih je popeljal virtualni deček Aviko iz pradavnine.