TEHNIŠKI DAN ŠESTOŠOLCEV

V sredo, 11. 10. 2023, smo imeli šestošolci tehniški dan. Začeli smo z robotiko na šoli, nadaljevali pa z izobraževanji v centru Novus.

Dve uri smo učenci 6. razredov s pomočjo navodil sestavljali robotka, paličnjaka iz lego kock.

Med sestavljanjem smo imeli  vzpone in padce, a vedno nam je s skupnimi močmi uspelo.

Ko smo nekatere skupine paličnjaka sestavile, smo ugotovile, da je z njimi nekaj narobe, zato smo stopile do učiteljev, ki so nam z veseljem pomagali. Na koncu smo naše sprehajajoče se paličnjake razstavili nazaj na koščke. Po malici smo stopili do centra Novus,  kjer so nas podučili o komunikaciji in spoštovanju v družini.  Povedali so nam tudi veliko o otrocih s posebnimi  potrebami. Marsikaj smo izvedeli o čustvenih stiskah, o motnja prehranjevanja, o tem, naj ne žalimo drugih ter da si moramo biti všeč takšni, kakršni smo. Potem sta sledili dve vaji, v katerih smo se preizkusili v skupinskem delu in usklajevanju. Najprej smo morali v 4 minutah sestaviti čim večjo verigo. Potem pa smo morali narediti verigo še v 3 minutah, a brez ene roke.

Na koncu tehniškega dne smo vsi izvedeli nekaj novega.

IZA LEDNIK in NIKA JELEN 6.A

Morda vam bo všeč tudi...