SODELOVALI SMO V NACIONALNEM MESECU SKUPNEGA BRANJA 2024

Na OŠ Gustava Šiliha Velenje smo se že drugo leto vključili v Nacionalni mesec skupnega branja. V njem smo sodelovali z različnimi dogodki med 8. septembrom in 7. oktobrom 2024. Učenci od 1. do 9. razreda so pod vodstvom svojih učiteljev brali v nadaljevanju, v razredu, pod krošnjami dreves, v bralnem kotičku, knjižnici, na bralni noči … Učenci so spoznavali različne književne zvrsti in vrste, nekateri so se preizkusili tudi v branju angleških besedil. Po branju smo se pogovarjali in poustvarjali, prvošolci so se odpravili tudi v Galerijo Velenje na ogled razstave povečanih ilustracij slikanice Zajčkova hišica.

Mnogi bomo z minutami za skupno branje nadaljevali čez celo šolsko leto, prav gotovo pa bomo sodelovali tudi v Nacionalnem mesecu skupnega branja 2025.