SPREJEM PRI RAVNATELJU

14. 6. 2024 je v Osnovni šoli Gustava Šiliha Velenje potekal sprejem devetošolcev pri ravnatelju. Ob 9. uri smo se vsi učenci šole postavili v špalir ob stopnišču.  Po celotni šoli se je iz zvočnikov  zaslišala himna naše šole, ob kateri smo s ploskanjem pospremili devetošolce do glasbene učilnice. Nekaj učencev so že po poti spremljale solze, saj je bilo vzdušje res nepozabno. Pred vhodom v glasbeno učilnico jih je pričakal tudi Gusti, ki jim je stisnil roko dobrodošlice. Kot vsako leto so devetošolcem tudi letos program ob slovesu pripravili osmošolci. Program sta povezovala Tajda Turinek iz 8. a in  Gašper Bevc iz 8. b razreda. Devetošolce so nagovorili gospod ravnatelj ter bivše učiteljice iz prvih razredov, prisluhnili smo tudi glasbenim točkam. Predvsem med govori bivših razredničark, ki so učence pred devetimi leti sprejele v prvi razred, se je marsikdo raznežil. Med programom sta gospod ravnatelj in učiteljica planinskega krožka podelila priznanja in spričevala. Letošnja generacija je bila zelo uspešna, saj je bilo kar 22 učencev odličnih vseh devet let osnovne šole. Ob koncu programa smo  trenutke slovesa od osnovne šole ujeli še v fotoaparat. Učenci so pojedli še zadnjo malico, se še zadnjič družili v šolskih klopeh in izmenjali nasvete za nadaljnjo življenje, nato pa so jih razredničarke pospremile iz šole. Srečno!

Tajda in Gabrijela, 8.A