OBISK ŠOLSKEGA MUZEJA V LJUBLJANI

V četrtek, 11. 4. 2024, smo imeli četrtošolci naravoslovni dan. Z avtobusom smo se odpeljali v Ljubljano v Slovenski šolski muzej. Ko smo prišli v muzej, nas je sprejela prijazna gospa, ki nam je razložila, kako se moramo obnašati v učilnici muzeja. Preden smo vstopili v učilnico, smo oblekli oblačila, ki so jih otroci nosili nekoč. Fantje so oblekli brezrokavnike, deklice pa obleke.  Usedli smo se v  klop. V razred je vstopila zelo stroga učiteljica s palico v roki. Vsi smo morali vstati in jo pozdraviti: »Dober dan, gospodična učiteljica«. Imeli smo uro lepopisja. Pisali smo pisane črke z nalivnim peresom, ki smo ga morali pomakati v črnilo. Na rokah smo imeli narokavnike, da se nismo popacali. Ko smo pisali, smo morali ves čas sedeti pokončno z roko na hrbtu. Kdor ni ubogal učiteljice, je mogel sedeti v oslovski klopi ali klečati na koruzi. Bilo me je zelo strah učiteljice, zato se nisem upala premakniti. Bala sem se, zato sem pazila, kako sem odgovarjala in pisala. Po učni uri smo šli na ogled muzeja. Spoznali smo, kako se je razvijalo na Slovenskem šolstvo skozi različna obdobja. Ta obisk mi bo za vedno ostal v spominu.