OSREDNJA OBČINSKA PRIREDITEV OB DNEVU DRŽAVNOSTI

V četrtek, 22. junija, ob 19.30 so učenci in učitelji naše šole nastopali na osrednji občinski proslavi ob dnevu državnosti pri Lipi samostojnosti. K sodelovanju smo povabili tudi nekdanje učence Gustavke: Ditko Volk, Zalo Gril, Vokalno skupino Cvetke in Tomaža Hudomalja, ki je povezoval prireditev. Slavnostni govornik na prireditvi je bil evropski poslanec Matjaž Nemec.

S kulturnim programom, v katerem so poleg gostov nastopili OPZ in MPZ, inštrumentalisti, recitatorji ter 7. c, ki se je predstavil s pesmijo in folklornim spletom, smo ob dnevu državnosti želeli sporočiti, da moramo skrbeti za svojo domovino in materni jezik. Ne sme nam biti samoumevno, da živimo v miru, v svobodni in lepi državi, za katero so bili mnogi pred dobrimi tremi desetletji pripravljeni žrtvovati tudi lastno življenje. Predvsem pa smo želeli izpostaviti, da moramo spoštovati drug drugega in vedno, ko je to potrebno, stopiti skupaj.

Galerija slik (foto: Roman Bor in Uroš Kotnik)

Morda vam bo všeč tudi...