MEDNARODNI DAN MATEMATIKE NA OŠ GUSTAVA ŠILIHA VELENJE

Ob mednarodnem dnevu matematike (14. 3.) smo na šoli matematično praznovali na več načinov skozi ves teden.

V četrtek je potekalo tekmovanje Evropski matematični Kenguru, na katerem se je pomerilo skoraj 200 učencev naše šole.  

V petek smo povabili predstavnike razredov predmetne stopnje na Kahoot kviz, kjer smo se preizkusili v znanju matematike, logiki, hitrosti in se ob vsem zabavali. Zmagovalec kviza je bil devetošolec Lenart Glinšek, drugo mesto je zasedel osmošolec Juš Razboršek in tretje osmošolec Bojan Veršec.

Osmošolcem in devetošolcem smo ponudili izziv recitiranja števila π. Kar nekaj učencev se je izziva resno lotilo. Do sedaj je imel šolski rekord učenec Jure Kunst s 104 decimalkami. Učenec Maj Jelen je najprej podrl star rekord z 110 odrecitiranimi decimalkami, a takoj za njim je nov šolski rekord postavila osmošolka Zara Švraka in odrecitirala kar 148 decimalk tega zanimivega števila.

Morda vam bo všeč tudi...