ŠOLA V NARAVI – 2. dan

Torek smo pričeli z bujenjem ob sedmih in pospravljanjem sob, kar pa vsem ni najbolje uspelo in se bomo morali bolj potruditi, da bomo v prihodnjih dneh dobili pri ocenjevanju sob boljše ocene. Pri smučanju pa nam gre vse bolje in naše učiteljice so prav ponosne na nas. Po popoldanskem smučanju smo prisluhnili poučnemu predavanju policista s policijske postaje Slovenj Gradec o tem, kaj lahko sami storimo za varnost na smučišču. Predstavil nam je FIS pravila obnašanja na smučišču in nas posebej opozoril na to, da moramo vedno biti pozorni, da s svojim smučanjem ne spravljamo v nevarnost drugih smučarjev. Razložil nam je tudi, kaj pomenijo znaki na smučišču in kakšne so naloge nadzornikov ter policistov na smučiščih. Z zanimanjem smo si ogledali tudi videoposnetek, ki je prikazoval reševanje s helikopterjem v primeru nesreče. Po večerji pa smo na večerni orientaciji po skupinah iskali skriti zaklad. Vse skupine so bile pri tem uspešne, nagrada pa sladka. 

Morda vam bo všeč tudi...