NACIONALNA IZMENJAVA KNJIŽNIH KAZALK

Zveza bibliotekarskih društev Slovenije že šesto leto zapored organizira projekt nacionalne izmenjave knjižnih kazalk. Projekt je namenjen povezovanju šol, šolskih knjižnic in učencev ter spodbujanju branja. Sodelujejo slovenske šole in letos smo se jim pridružili tudi mi. Pri izmenjavi kazalk smo sodelovali z dvema šolama, in sicer z OŠ Janeza Puharja Kranj in Šolskim centrom iz Novega mesta. Pri projektu so sodelovali učenci 1. in 2. razredov ter učenci 4. razreda pri neobveznem izbirnem predmetu likovna ustvarjalnost. Učenci so pri izdelovanju neizmerno uživali in izdelali zelo lepe in izvirne kazalke. V začetku decembra smo paket kazalk poslali izbranima šolama, z njihove strani pa je tudi prišla težko pričakovana pošta. Naši učenci so se zelo razveselili prejetih kazalk in verjamemo, da bo branje ob izvirno izdelanih kazalkah še prijetnejše.

Barbara Mesner, knjižničarka