Obisk mobilnega studia Radia Slovenija

IMG_20220914_094118.jpg

V sredo, 14. 9. 2022, smo se radijci odpravili na ogled mobilne radijske postaje Radia Slovenije. Tam so nas pričakali njihovi radijski novinarji, glavni urednik, napovedovalec ter tehnična ekipa. Ves radio signal je prihajal iz tovornjaka, v katerem je bil studio ter soba za montažerje. Po tem ko so nam razkazali tovornjak, so nas razdelili v dve skupini, vsaka skupina je dobila svoj mikrofon in se je tako lahko preizkusila v vlogi novinarjev. Snemali smo izjave otrok in ostalih udeležencev Pikinenega festivala. Posnetke smo morali tudi urediti,  jih obrezati, prilagoditi glasnost …  Ob koncu delavnic je nekaj radijcev preizkusilo tudi, kako je biti na drugi strani mikrofona saj nas je novinarka Radia Slovenija intervjuvala o tem kakšne radijske oddaje pripravljamo na šoli. Nekaj naših odgovorov so tudi zavrteli v reportaži o Pikinem festivalu.

Obisk nam bo vsem ostal v lepem spominu. Veseli smo, da smo si lahko ogledali njihovo radijsko opremo in da je ekipa Radia Slovenija prijazno odgovorila na vsa naša vprašanja. Najbolj všeč pa nam je bilo, ker smo se lahko preizkusili v različnih radijskih poklicih. Prav gotovo bomo kakšen nasvet pravih radijcev uporabili tudi pri ustvarjanju novih šolskih radijskih oddaj.

Klara Kovač in Zara Švraka

Morda vam bo všeč tudi...