GOSTJE IZ FRANCIJE PRI POUKU MATEMATIKE

Prejšnji teden je Zavod RS za šolstvo gostil strokovne delavce na področju matematike iz Francije. Tako smo v sredo, 5. 4. 2023,  na pobudo Zavoda za šolstvo na šoli gostili 12 osnovnošolskih in srednješolskih učiteljev matematike in predstavnika direktorata za šolstvo iz Francije. Zanimalo jih je, kako se učenci pri nas spoprijemajo z matematičnimi problemi, kako poteka pouk, kako se učenci učijo, kakšna gradiva uporabljamo… Obiskali so pouk matematike v tretjem razredu pri učiteljici Urši Kotnik ter v 7. in 8. razredu pri učiteljici Andreji Oder Grabner. Z zanimanjem so spremljali pouk, se pogovarjali z učenci, pogledali v njihove zvezke, zapise. Navdušeni so bili nad aktivnim delom učencev. V strokovnem pogovoru po delu v razredu so izrazili pohvale nad našim načinom dela.  

Morda vam bo všeč tudi...