KOMEMORACIJA

V četrtek, 27. 10. 2022, je pri spomeniku padlih borcev v Starem Velenju potekala komemoracija ob dnevu mrtvih. Komemoracije smo se udeležili tudi učenci Osnovne šole Gustava Šiliha Velenje, sodelovali so pevci našega mladinskega pevskega zbora in nekaj recitatorjev. Na prireditev so prišli tudi predstavniki Zveze borcev Velenje in sorodniki padlih talcev. Na slovesnosti v spomin 25 žrtvam nacizma se je govorec Združenja borcev za vrednote NOB spominjal vojnih časov  ter se zahvalil vsem udeleženim, da smo se zbrali in spomnili padlih za domovino in svobodo. Po govoru se je prireditev nadaljevala s pesmima Kaj ti je deklica in Počiva jezero v tihoti. Na koncu je bilo recitiranih tudi nekaj Kajuhovih pesmi. Na spomenik padlih borcev smo položili venec in slovensko zastavo. Po končani prireditvi se nam je zahvalil tudi predstavnik Združenja borcev za uspešno prirejeno komemoracijo.

Neca, Lorena in Paraskeva, 9. a

Morda vam bo všeč tudi...